Çözümler & Hizmetler

Sigorta Sektörü Çözümleri

Sigorta sektörü çözümlerimiz, sigorta sektörü için çözümler sunan yazılım ve hizmetleri içine almaktadır. Sigorta şirketleri, işlerini, müşteri ilişkileri yönetimini ve talep işlemlerini yönetmek için sigorta sektörü çözümlerimizi kullanabilirler. Çözümlerimiz ayrıca sigorta şirketlerinin müşteri hizmetlerini iyileştirmelerine ve daha verimli hale getirmelerine yardımcı olmaktadır.

Derya Bilgi Teknolojileri olarak sigorta sektörü çözümlerimiz, sigorta şirketlerinin ürün ve hizmetleriyle ilgili riskleri ve yükümlülükleri yönetmelerine yardımcı olmaktadır. Bu tür çözümler; teklif verme, sigortalama, faturalandırma ve ödeme tahsilatı gibi süreçleri otomatikleştirirler. Sigortacılar, fiyatlandırma, risk seçimi ve müşteriyi elde tutma konusunda daha iyi kararlar almak için bu çözümleri kullanabilirler. Dolayısıyla sigorta sektörü çözümlerimiz sigorta sektöründe güçlü bir şekilde yer almayı isteyenler açısından kritik bir öneme sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Profesyonel Sigorta Sektörü Çözümleri

Sigorta sektörü çözümlerimiz ayrıca şirketlerin poliçe sahipleri ve başvuru sahipleriyle ilgili bilgileri daha verimli bir şekilde ele almasına yardımcı olmaktadır. Bu tür çözümler; müşterilerin mali durumu, tıbbi geçmişi ve yaşam tarzı tercihleri hakkında veri toplarlar. Böylece sigortacılar onlara uygun fiyatlarda teminat poliçeleri sunmadan önce risk profillerini doğru bir şekilde değerlendirebilirler. Bu da yüzde yüz müşteri memnuniyetinin sağlanması noktasında önemli kazanımları beraberinde getirmektedir.

Sigorta sektörü çözümlerimiz ayrıca sigorta şirketlerinin geçmişe göz atma sosyal medya ağlarını kullanma gibi çevrimiçi etkinliklerini takip ederek müşteri davranışlarını izlemelerine yardımcı olmaktadır. Ayrıca bu tarz çözümler; bu kanallar aracılığıyla müşteriler tarafından sorulan sorulara zamanında yanıt vererek müşteri memnuniyetini sağlamalarına yardımcı olur. Bu da müşterilerinizle etkileşimli bir süreç içerisinde yer almanızı mümkün hale getirmektedir.

Profesyonel sigorta sektörü çözümleri; sigorta sektörü için kapsamlı bir dijital sigorta çözümleri paketi sunan bir hizmetimizdir. Bir nevi sigorta şirketinin dijital platformu olarak karşımıza çıkan sigorta sektörü çözümlerimiz, iş süreçlerinin düzene koyulması konusunda da üst seviyede bir etkiye sahiptir. Bu sayede sigorta şirketleri müşterilere daha iyi hizmet sunarak, sektörde çok daha güçlü ve dinamik bir şekilde yer alırlar.

Sigorta Sektörü Çözümleri Neden Önemlidir?

Sigorta sektörü çözümlerimiz, sigortacıların operasyonel verimliliği artırmalarına, müşteri katılımını artırmalarına ve poliçe sahiplerine daha iyi hizmet sunmalarına yardımcı olmaktadır. Hatta bu tarz çözümler; risk yönetimi yazılımı, sigortacıların otomasyon yoluyla maliyetleri düşürmesine ve talep işleme uygulamalarını kolaylaştırmasına yardımcı olmaktadır. Sigortalama ve derecelendirme araçlarımız, taşıyıcıların mevcut sistemlerden verileri içe aktararak veya sisteme manuel olarak yeni bilgiler girerek saniyeler içinde hızlı bir şekilde fiyat teklifi vermelerine ve yeni politikalar oluşturmalarına olanak tanımaktadır.