Çözümler & Hizmetler

İçerik Yönetim Sistemleri

İçerik yönetim sistemleri hizmetimiz, web sitenizin içeriğini yönetmeyi kolaylaştıran üst seviyedeki uygulamalardır. Özellikle alanında uzman ekiplerimiz tarafından hazırlanan nitelikli bir içerik yönetim sistemi; kullanıcıların web sitesinin nasıl kodlandığını bilmek zorunda kalmadan bir web sitesine içerik eklemesine, değiştirmesine veya silmesine olanak tanımaktadır. Dolayısıyla günümüz koşullarında içerik yönetim sistemlerinin üst düzeyde bir etkiye sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

İçerik yönetim sistemi, web sitenizdeki tüm bilgileri organize bir şekilde düzenlemek ve depolamak için kullanılan bir sistemdir. Web projelerinizin nasıl görüneceğine veya nasıl hissedileceğine dair herhangi bir teknik bilgiye sahip olmadan web sitenize yeni bilgiler koymanıza olanak tanımaktadır. Tam da bu noktada Derya Bilgi Teknolojileri olarak sizlere sunmuş olduğumuz nitelikli bir içerik yönetim sistemine sahip olmanız, beraberinde önemli kazanımları getirmektedir.

İçerik Yönetim Sistemleri Neden Önemlidir?

Nitelikli bir içerik yönetim sistemine sahip olmanız beraberinde önemli kazanımları getirmektedir. Zira etkili içerik yönetim sistemlerimiz sayesinde kolayca yeni sayfalar, gönderiler ve resimler ekleyebilirsiniz. İçerik yönetim sistemlerimiz, metin, resim, video ve ses dosyalarını doğrudan bilgisayarınızdan yüklemenize olanak tanımaktadır. Metin ve görüntüleri siteye girerken biçimlendirmek için tarayıcı tabanlı bir yeni nesil çözümleri de sizlerle buluşturmaktayız.

Alanında uzman ekiplerimiz tarafından hazırlanan içerik yönetim sistemleri sayesinde istenmeyen sayfaları silebilirsiniz. Web sitenizde eski veya gereksiz sayfalarınız varsa, bunları sunucunuzun dosya sisteminden manuel olarak kaldırmak zorunda kalmadan içerik yönetimi sayfa yöneticisinden silmeniz yeterlidir. Böylece web projelerinizi tam da talebinize uygun bir şekilde hayata geçirmek konusunda önemli kazanımlara sahip olabilirsiniz. Bu da her şeyden önce dijital dünyada çok daha iddialı bir şekilde yer almanızı mümkün kılacaktır.

İçerik yönetim sistemini, web sayfalarınızı her seferinde manuel olarak kodlamanıza gerek kalmadan oluşturmanıza, düzenlemenize ve yayınlamanıza olanak tanıyan bir araç grubu olarak tanımlayabiliriz. Üst düzeyde bir etkiye sahip olan İçerik yönetim sistemi, web sitenizin arkasındaki veri tabanını yönetme kabiliyetine sahiptir. Böylece web sitenizde herhangi bir işlemi çok daha pratik bir şekilde gerçekleştirebilmeniz de mümkün olacaktır.

İçerik Yönetim Sistemleri Ne İşe Yarar?

İçerik yönetim sistemleri, web içeriğinizin oluşturulmasını ve düzenlenmesini yöneten yazılım uygulamaları olarak üst düzeyde bir etkiye sahiptir. Genellikle işletmeler ve kuruluşlar tarafından web sitelerinde metinler, resimler, belgeler (broşürler, raporlar), ses dosyaları dahil olmak üzere çok çeşitli içerik oluşturmak, yayınlamak ve sürdürmek için kullanılmaktadır. Dolayısıyla günümüz koşullarında içerik yönetim sistemlerinin üst düzeyde bir etkiye sahip olduklarını rahatlıkla ifade edebiliriz.

İçerik yönetim sistemleri, hiçbir şeyi değiştirmeden web sitenizin görünümünü güncellemenize ve değiştirmenize olanak tanımaktadır. Üstelik bu tarz sistemleri kullanırken herhangi bir HTML kodunu bilmeden, kullanımı kolay bir arayüz kullanarak kolayca sayfalar veya gönderiler oluşturabilirsiniz! Bu da web projelerinizi hayata geçirirken işinizi çok daha pratik bir hale getirecektir.