Çözümler & Hizmetler

Bilgi Güvenliği Danışmanlığı

Derya Bilgi Teknolojileri olarak, işletmenize bilgi güvenliği konusunda yardımcı olduğumuz profesyonel bir hizmet alanımızdır. Bu hizmetlerimiz, bir bilgi güvenliği politikası ve uygulaması tasarlama ve uygulama, risk değerlendirmeleri yapma, bir olay müdahale planı geliştirme ve daha fazlası gibi çok çeşitli farklı hizmetleri içerebilmektedir.

Bilgi güvenliği danışmanlarımız ayrıca gizlilik yasaları, veri ihlali bildirim yasaları ve daha fazlası gibi bilgi güvenliğiyle ilgili uyumluluk sorunları ve yasal konular hakkında tavsiyelerde bulunabilir. Bu da işletmenizin bilgi güvenliğini üst düzeyde bir kalitede ortaya koymanızı mümkün kılacaktır.

Bilgi güvenliği danışmanlığı, hassas bilgilerin yetkisiz erişim, kullanım veya ifşadan nasıl korunacağı konusunda tavsiye ve rehberlik sağlamaya yönelik bir uzmanlık alanıdır. Bu çalışmanın büyük bir kısmı, hassas verilerin yanlış ellere geçmemesini sağlamak için çeşitli teknikler içermektedir. Dolayısıyla bu noktada profesyonel ekibimizden destek almanız amaçladığınız güvenlik duvarlarının sağlam şekilde örülmesini sağlayacaktır.

Profesyonel Bilgi Güvenliği Danışmanlığı Hizmeti

Derya Bilgi Teknolojilerinin sunduğu Profesyonel Bilgi Güvenliği Hizmeti; hakkında hassas verilere sahip olan kuruluşunuzun, bu verilerin, kötü amaçlarla çalmak isteyebilecek siber suçlulardan yeterince korunmasını sağlayacak bir hizmet türüdür. Bunu yapmamızın bir yolu, ağınızı yetkisiz erişimden korumak için güvenlik duvarları, izinsiz giriş tespit sistemleri ve diğer ağ koruma cihazları türlerini dağıtmaktır. Burada devreye alanında uzman olan profesyonel ekiplerimiz girmektedir.

Bilgi Güvenliği Danışmanlığı Hizmetinin Kapsamı

Günümüz itibariyle aşağıdaki hizmet aşamaları bilgi güvenliği danışmanlığı hizmetinin kapsamı içerisinde yer almaktadır;

  • Bilgi Riski Değerlendirmesi
  • Güvenlik Açığı Değerlendirmeleri
  • Bilgi Teknolojisi Güvenlik Denetimleri
  • Güvenlik Politikası Geliştirme ve İzleme