Çözümler & Hizmetler

Marka Danışmanlığı & Konumlandırma

Marka danışmanlığı ve konumlandırma hizmetimiz, şirketinizin veya ürününüzün pazardaki benzersiz konumunu geliştirmesine, iyileştirmesine ve iletmesine yardımcı olma sürecidir. Marka danışmanlığımızın amacı, ürün veya hizmetinizi rakiplerinizden farklılaştıran bir marka yaratmanıza yardımcı olmaktır. Bu, hedef pazarınızın kim olacağını, markanızı nasıl algılayacaklarını, onlara ne gibi faydalar sunacağınızı ve bu faydaların pazarlama çabalarınız aracılığıyla nasıl iletileceğini belirleyerek yapılabilir.

Marka danışmanlığı ve konumlandırma, işletmelerin kim olduklarını ve neyi temsil ettiklerini anlamalarına yardımcı olan bir pazarlama stratejisidir. Genellikle pazarlama stratejisiyle karıştırılır, ancak ikisi aslında farklıdır. Bir pazarlama disiplini olarak marka danışmanlığı ve konumlandırma, şirketlerin markaları hakkında nasıl düşüneceklerini, bu markaların ne anlama geldiğini ve iş sonuçlarını yönlendirmek için nasıl kullanılabileceğini anlamalarına yardımcı olmaktadır.

Marka Danışmanlığı ve Konumlandırma Ne İş Yapar?

Bu hedefe ulaşmak için marka danışmanlarımız, hedef kitlelerinizi belirlemek için müşterilerle yakın bir şekilde çalışacak; bu kitle içindeki konumları ve bu bireylere ulaşmak için pazarlama stratejilerini nasıl uygulayacakları hakkında yol gösterecektir. Bu süreç hem tüketiciler hem de genel olarak sektördeki mevcut eğilimler hakkında araştırma yapmayı ve rakip ürünler hakkında neleri sevdiklerini ve bunlar hakkında nelerin değişmesini istediklerini belirlemek için potansiyel müşterilerle görüşmeyi içerir. Bu veriler markalaşma stratejisi uzmanlarımız tarafından toplanıp analiz edildikten sonra, bulgulardan ürün veya hizmetinizi en iyi nasıl konumlandıracağınıza dair net bir resim ortaya çıkaracaktır.

Marka danışmanlığı ve konumlandırma, marka kimliği veya marka bilinirliği olarak da bilinmektedir. Marka danışmanlarımız, danışanlarının pazardaki konumlarını ve müşterilerle nasıl ilişki kuracaklarını anlamalarına yardımcı olmaktadır. Sektörünüzdeki veya pazarınızdaki rakiplerinizden öne çıkmanızı sağlayan benzersiz bir değer teklifi geliştirmenize yardımcı olmak konusunda marka danışmanlarımız üst düzeyde bir hizmetin adresi konumunda yer almaktadır. Bu, şirketinizi neyin özel kıldığını açıklayan bir asansör konuşması veya slogan geliştirmeyi içerebilmektedir. Tam da bu noktada marka danışmanlığının üst düzeye bir hizmetin merkezinde yer aldığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Marka Danışmanlığı & Konumlandırma Hizmetinin Kapsamı

Günümüz itibariyle marka danışmanlığı ve konumlandırma hizmeti gündeme geldiği zaman logolar, renkler, yazı tipleri ve görüntüler gibi görsel unsurların yanı sıra mesajlaşmayı içeren marka stratejileri aracılığıyla benzersiz değer teklifinizi iletmenin yollarını önermek gibi faaliyet alanları karşımıza çıkmaktadır. Burada markanız için yapabileceğiniz en önemli şey, ondan satın alacak insanlarla bağlantı kurmanın bir yolunu bulmaktır. Marka danışmanlığı ve konumlandırma hizmetimizle birlikte, markanızı neyin benzersiz kıldığını belirleme, bunu kelimelere dökme ve bu mesajı iletme süreci olduğunda bu sürecin başarılı bir şekilde yönetilmesi beraberinde önemli kazanımları getirmektedir.

Marka danışmanlığı ve konumlandırmada temel amacımız, işinizi bir hedef kitleyle uyumlu hale getirmektir. Böylece şirketinizi neyin özel kıldığını ve onlara nasıl yardımcı olabileceğini anlarlar. Marka danışmanlığımız, işletme sahiplerinin şirketlerini sektörlerinde öne çıkan güçlü markalara dönüştürmelerine yardımcı olmaktadır. Marka danışmanlığı hizmetiz sayesinde markanızın mevcut güçlü, zayıf yönlerini ve fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Yine bu tarz hizmetler sayesinde vizyonunuzu ve hedeflerinizi destekleyen kapsamlı bir strateji geliştirebilirsiniz.