Çözümler & Hizmetler

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Arama motoru optimizasyonu (SEO), arama motorlarından bir web sitesine gelen trafiğin hacmini ve kalitesini "doğal" veya zorunlu olmayan yöntemlerle iyileştirme süreci olarak ifade edilmektedir. Her şeyden önce arama motoru optimizasyonu çalışmalarımız, web sitenizin arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda görünmesine yardımcı olmak için değişiklik yapma süreçlerimizdir. Arama motoru optimizasyonu çalışmalarımız aşağıdaki çalışmaları içermektedir;

  • Sayfanızdaki bağlantıların diğer sayfalara nasıl bağlandığını değiştirme (iç bağlantı)
  • Web sitenizdeki metni, insanların aradığı anahtar kelimeleri içerecek şekilde değiştirmek
  • Web sitenizle ilgili, arama motorlarının web sitenizi başarıyla taramasını engelleyebilecek teknik sorunları ele almak

Derya Bilgi Teknolojileri olarak yegâne amacımız, sitenizin, arama sonuçlarında rakiplerinizin sitelerinden daha üst sıralarda yer almasını sağlamaktır. Tüm bu bilgiler ışığında SEO çalışmalarımızın son derece teknik konuları içerdiğini rahatlıkla ifade edebiliriz. Peki, arama motoru optimizasyonunun (SEO) amacı nedir? İşte detaylar!

Arama Motoru Optimizasyonunun Amacı Nedir?

Arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışmalarımızın amacı, web sitenizin alakalı anahtar kelimeler için arama sonuçlarında görünmesini sağlamaktır. Sitenizin Google sıralamasında görünüp görünmediğini etkileyen birçok faktör vardır. Tam olarak bu noktada, profesyonel ekibimizden destek almanız, beraberinde önemli kazanımları getirecektir. Zira günümüz koşullarında arama motoru optimizasyonunun (SEO) geniş kapsamlı ve sadece profesyonel ekiplerimizin yardımıyla yapılan çalışmaların merkezinde yer alacağını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Arama Motoru Optimizasyonu Neden Önemlidir?

Arama motoru optimizasyonu (SEO), bir web sayfasını arama sonuçlarında görünürlüğünü artırmak için optimize ettiğimiz süreçlerdir. Başarılı bir SEO kampanyası, ziyaretçilerinizi ve satışlarınızı arttırarak hem kullanıcı deneyiminiz hem de iş hedefleriniz üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacaktır. Alanında uzman olan ekibimizden bu tarz bir hizmeti alıyor olmanız; benzersiz ihtiyaçlarınıza, hedeflerinize ve bütçenize göre etkili bir SEO stratejisi oluşturmak için özenle çalışan bir hizmeti de alıyor olmanız demektir.

Arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışmalarımızın amacı sitenizi arama motorlarında en iyi performansı gösterecek şekilde optimize ederek, arama sonuçlarında mümkün olduğunca üst sıralarda çıkmasını sağlamaktır.

Web sitenizi, arama motorları için geliştirirken, site içi içeriğinizi ve yapınızı optimize etme işinden site dışı SEO’ya kadar her alanda uzman ekibimizle birlikte profesyonel destek sağlamaktayız.